Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejne zatrzymania z narkotykami w Raciążu

Zdjęcie aktualności Kolejne zatrzymania z narkotykami w Raciążu

W przeciągu ostatnich kilku dni policjanci z raciąskiego komisariatu policji zatrzymali dwóch mieszkańców Raciąża posiadających przy sobie narkotyki.

Jeden z nich, 26-latek zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa w piątek wieczorem. Mężczyzna poruszał się osobowym volkswagenem, który policjanci zatrzymali  do kontroli na ul. 19-go stycznia. Co do stanu trzeźwości kierowcy policjanci nie mieli zastrzeżeń. Przeprowadzone przez nich badanie  wykazało, że jest trzeźwy.

- Jednak w czasie legitymowania 26-latek nerwowo szukał czegoś w kieszeniach spodni. Funkcjonariusze podejrzewając, że może on posiadać substancje zabronione sprawdzili jego odzież i wnętrze pojazdu. Między przednimi siedzeniami volkswagena, w paczce papierosów znaleźli foliowe zawiniątko z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia - informuje podkom. Kinga Drężek - Zmysłowska, rzecznik prasowy KPP w Płońsku.


Drugiego raciążanina posiadającego przy sobie narkotyki, policjanci zatrzymali wczoraj po południu na ul. Wolności. Był nim 27-latek.

- Uwagę policjantów zwróciła nerwowa reakcja mężczyzny na ich widok i upychanie czegoś w kieszeni bluzy. W trakcie legitymowania  mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom foliowe zawiniątko z suszem roślinnym - marihuaną. Mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzna twierdził, że zawiniątko znalazł chwilę wcześniej na ulicy i je sobie wziął. Noc spędził w policyjnym areszcie - informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska. 


Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.