Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejny krok w walce z bezdomnością zwierząt w Raciążu

Zdjęcie aktualności Kolejny krok w walce z bezdomnością zwierząt w Raciążu Fot. Mariusz Godlewski Burmistrz Miasta Raciąża

Kolejne wsparcie dla organizacji pozarządowej działającej na terenie Raciąża. Wczoraj w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z Lokalnym Stowarzyszeniem Na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Psijazna dłoń” w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt i zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie.

- Podpisaliśmy umowę ze Stowarzyszeniem "Psijazna dłoń" na kwotę 7,5 tysiąca złotych na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Raciąża. Jest to umowa na pól roku, więc mamy jeszcze kolejne pieniądze zabezpieczone na tą działalność - informuje Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Działalność stowarzyszenia ma znaczący wpływ na poprawę sytuacji bezpańskich zwierząt na terenie miasta.

- Bardzo się cieszę, że stowarzyszenie działa na naszym terenie, dlatego że wykonuje ogromną pracę związaną z adopcją dla zwierząt. W tym roku udało się znaleźć właścicieli dla kilkunastu piesków. Wspieram stowarzyszenie tym bardziej, że są to ludzie bardzo zaangażowani, którzy robią wspaniałe rzeczy i poświęcają temu wiele prywatnego czasu - podkreśla Mariusz Godlewski.

W imieniu stowarzyszenia umowę podpisali członkowie Zarządu, prezes Małgorzata Stanisławiak i zastepca prezesa Tomasz Przybyłowski. Stowarzyszenie „Psijazna dłoń” pomaga bezdomnym zwierzętom nie tylko na terenie miasta Raciąża, ale również gminy Raciąż. Działa od czerwca 2019 roku.