Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejny posterunek na mapie powiatu płońskiego

Zdjęcie aktualności Kolejny posterunek na mapie powiatu płońskiego

 

Jeszcze w tym roku jest szansa, że w Baboszewie zacznie funkcjonować kolejny w powiecie płońskim posterunek policji. Budynek ma zostać wyremontowany ze środków gminy. Warto dodać, że będzie to powrót funkcjonariuszy na „stare śmieci” do pomieszczeń przy ulicy Cichej.

- Posterunek policji wróci po 9 latach. Przypomnę, że w przeszłości ten posterunek obsługiwał rewir dwóch gmin Baboszewa i Dzierzążni. W poprzednim roku padł pomysł, by w tym samym budynku odtworzyć miejsce pracy funkcjonariuszy. Z własnych środków wyremontujemy całkowicie to miejsce. Powierzchnia tego budynku to 120 m. kw. Wokół jest też spora działka, co pozwoli na stworzenie odpowiedniego parkingu - powiedział Bogdan Pietruszewski, wójt gminy Baboszewo.

Gmina czeka jeszcze na zgodę wojewody o przekazaniu budynku. Według dotychczasowych planów prace remontowe mogłyby się rozpocząć w drugiej połowie roku. Na miejscu stacjonowałoby, co najmniej 5 policjantów. Bardziej skomplikowana jest sytuacja w Sochocinie, gdzie również miał powstać posterunek. W tym przypadku budynek nie spełniał jednak warunku odpowiedniej powierzchni minimum 70 m. kw.