Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Koncertowa inauguracja MCK już w niedzielę. Co na nas będzie czekało?

Zdjęcie aktualności Koncertowa inauguracja MCK już w niedzielę. Co na nas będzie czekało?

Od 8 czerwca, w nowych warunkach, swoje funkcjonowanie wznowiło Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, ale to na najbliższą niedzielę, 21 czerwca, zaplanowano na tyle, na ile pozwalają obowiązujące przepisy reżimu sanitarnego, huczne świętowanie otwarcia.

 

To co ważne... Rozważania o życiu i nie tylko”, bo tak nazwano popołudniowe spotkanie, to wydarzenie przeniesione z sieci do rzeczywistości. Mówiła nam o tym dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, Marzena Kunicka.

 

- To jest przeniesiony projekt z internetu, z naszego Facebook`a, który powstał w czasie epidemii, do realu, z tym że w nieco zmienionej postaci. Będzie więcej muzyki. Wystąpią osoby doskonale znane. Będzie nasz lokalny poeta Henryk Kamiński, będzie psychoterapeuta-socjolog z Ciechanowa. Jeśli chodzi o stronę muzyczną to, oprócz pracowników w innej odsłonie, zaprezentuje się Edyta Szewczyk z kilkoma utworami, Maciej Pruchniewicz nasz wspaniały przyjaciel gitarzysta, James Brierly. To wszystko na żywo – zachęca Marzena Kunicka.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 na scenie letniej, na tarasie obiektu. Warto pamiętać jednak o podstawowych zasadach nowego reżimu sanitarnego. Wejść do budynku możemy tylko i wyłącznie od strony ul. Płockiej, natomiast opuścić dom kultury od strony ul. Kopernika. Wybierając się do kina obowiązują odstępy między siedzeniami, a na sali widowiskowej nie mamy możliwości spożywania jedzenia. Z oferty Bistro Kultura skorzystać można jednak na miejscu.

 

- Proszę o cierpliwość. Mam nadzieję, że te wytyczne będą powoli luzowane. Chwila cierpliwości i myślę, że wszystko wróci do normalnej rzeczywistości - przyznaje dyrektor Marzena Kunicka.

Na scenę Miejskiego Centrum Kultury wraca także teatr dla dzieci. W sobotę, 27 czerwca, na deskach sali widowiskowej zobaczymy „Tajemnice Żabiego Stawu” w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie. Szczegóły na mckplonsk.pl