Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Konferencja regionalna 'Przyszłość Mazowsza z Funduszami Europejskimi' – podsumowanie subregionu ciechanowskiego

Zdjęcie aktualności Konferencja regionalna 'Przyszłość Mazowsza z Funduszami Europejskimi' – podsumowanie subregionu ciechanowskiego

 

W Muzeum Romanrtyzmu w Opinogórze odbyła się konferencja regionalna poświęcona efektom funduszy europejskich. Wystąpili beneficjenci z regionu ciechanowskiego i przedstawili zrealizowane inwestycje dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Ile środków popłynęło do lokalnych samorządów, przedsiębiorców, placówek medycznych czy instytucji kultury? Jak zmieniło się życie mieszkańców, jakie inwestycje okazały się kluczowe? O tym wszystkim mówili zaproszeni goście.

Mówi Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych podsumowała 18 lat w Unii Europejskiej.

 


Zdaniem Elżbiety Szymanik, subregion ciechanowski dobrze wykorzystał środki unijne i faktycznie z nich korzystał.

 

Przyszła perspektywa unijna 2021-2027 zapowiada się także obiecująco.

 

Przed nami również 12. Forum Rozwoju Mazowsza, które odbędzie się 6-7 grudnia na stadionie Legii Warszawa.
Będą to dwa dni wypełnione debatami, warsztatami, symulacjami i rozmowami z udziałem ponad 80 ekspertów i przeszło 40 partnerów reprezentujących różne środowiska – administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Po raz pierwszy do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali również uczniowie oraz studenci z uwagi na obchodzony obecnie Europejski Rok Młodzieży.

Na uczestników wydarzenia będą czekały debaty, prezentacje, symulacje i konsultacje organizowane w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych.


Więcej w rozmowie z Elżbietą Szymanik w audycji "Gość Radia Płońsk".