Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Konferencja w sprawie budowy S10. Na jakim etapie są prace? GDDKiA odpowiada

Zdjęcie aktualności Konferencja w sprawie budowy S10. Na jakim etapie są prace? GDDKiA odpowiada S10 węzeł Bydgoszcz zachód | zbiory GDKKiA

Podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. budowy drogi S10 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła stan realizacji zadania.

 

S10 będzie najprostszą i najszybszą drogą ze Szczecina do Warszawy. W przyszłości zastąpi obecną DK10. Trasa połączy nie tylko Szczecin z Warszawą, ale również Piłę, Bydgoszcz, Toruń i Płock. S10 będzie przecinała się z obecną DK50 na odcinku między Wyszogrodem a Płońskiem. Aktualnie 100-kilometrowy odcinek z Bydgoszczy przez Płock do Warszawy jest na etapie przygotowania i opracowania studium korytarzowego.

Wyjaśnia Tomasz Żuchowski dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Szczegółowy przebieg przyszłej S10, na tym odcinku poznamy dopiero na etapie opracowywania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Złożenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest na 2025 rok. Jak zapewnia GDDKiA dalsze prace będzie można prowadzić po pozyskaniu na nie środków finansowych.