Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Koniec sezonu, nasi awansują i nie spadają

Zdjęcie aktualności Koniec sezonu, nasi awansują i nie spadają

Potwierdziły się dotychczasowe informacje dotyczące zakończenia sezonu piłkarskiego poniżej III ligi. Podczas spotkania władz szesnastu wojewódzkich ZPN przyjęto rekomendacje, że najlepsze drużyny z poszczególnych poziomów rozgrywkowych awansują do wyższej ligi. Nie będzie natomiast spadków. Taka decyzja ucieszy najbardziej zespół Błękitnych Raciąż, który w kolejnym sezonie najprawdopodbniej będzie rywalizować w lidze okręgowej, z którego pomimo mizernego dorobku punktowego nie spadnie Sona Nowe Miasto.

- Szkoda, że nie udało się rozegrać sezonu do końca, ale awans to awans i jeśli decyzja zostanie podtrzymana przez PZPN to na pewno będziemy się bardzo cieszyć – powiedział Stanisław Kocięda, prezes Błękitnych Raciąż.

Pytaniem otwartym pozostaje jeszcze kwestia drugiej w A-klasie Konopianki Konopki, która skończyła rozgrywki z taką samą ilością punktów co Błękitni a w bezpośredniej potyczce pomiędzy tymi drużynami padł remis. Decyzja należy do Związku. Awans świętować będą mogli też gracze Orląt Baboszewo, którzy zmierzą się z ekipami z A -klasy m.in. Wkrą Sochocin, która w momencie zakończenia rozgrywek była na miejscu spadkowym.

- Chcieliśmy ten awans wywalczyć na boisku, bo przez całą rundę jesienną ciężko na to pracowaliśmy. Uważam, że nikt nie może nam zarzucić, że nie zasłużyliśmy na ten awans. Wyraziliśmy nawet oficjalnie chęć dokończenie rozgrywek. Niemniej jednak bardzo się cieszymy – stwierdził Sławomir Goszczycki, prezes Orląt Baboszewo.

Decyzja ma ostatecznie zostać podjęta 11 maja przez zarząd PZPN, co wydaje się być formalnością.