Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Konsultacje społeczne w płońskim starostwie

Zdjęcie aktualności Konsultacje społeczne w płońskim starostwie

W poniedziałek 3 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Płońsku przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, dotyczące planowanego przez Powiat Płoński projektu „Aktywizacja społeczno- zawodowa niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Płońskiego poprzez oferowanie usług indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych Stowarzyszenie ,,Spadochron"; Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer, TPD Koło Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku; Stowarzyszenie Niepełnosprawnych ,,Bądźmy Razem";  Fundacja Pracy Narodów, Adam Zieliński - Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Agnieszka Piekarz - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku, Ewa Długoszewska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku, przedstawiciele z lokalnych samorządów (z Gminy Sochocin) oraz pracownicy merytoryczni Starostwa.


- Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania w Starostwie. Dziękuję za zaangażowanie i liczny udział organizacjom pozarządowym i Przewodniczącemu Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Takie spotkanie jak to, to ważny element we współpracy i przeciwdziałaniu barierom transportowym i architektonicznym na terenie powiatu płońskiego - powiedziała Agnieszka Piekarz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku.


Podczas konsultacji społecznych zaprezentowano możliwości jakie daje bycie partnerem Powiatu przy realizacji projektu. Spotkanie związane było z analizą barier architektonicznych oraz analizą potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie transportu w powiecie płońskim.