Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Konsultacje społeczne w Starostwie dla organizacji pozarządowych

Zdjęcie aktualności Konsultacje społeczne w Starostwie dla organizacji pozarządowych Starostwo Powiatowe w Płońsku

W dniach 8 i 13 października w Starostwie Powiatowym w Płońsku prowadzone były otwarte spotkania konsultacyjne dotyczące Projektu Programu Współpracy Powiatu Płońskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2021 rok.


Spotkanie prowadziła Katarzyna Ornarowicz odpowiedzialna z ramienia Starostwa Powiatowego w Płońsku za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Uczestnicy mieli okazję posłuchać wystąpień Anny Czyżewskiej z Federacji Mazowia i Doroty Macioch - Kowalskiej z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

- Dziękujemy za zaangażowanie i obecność wszystkim uczestnikom konsultacji. Współpraca z organizacjami pozarządowymi ma dla Powiatu Płońskiego szczególne znaczenie. Cieszymy się z pozytywnej oceny realizacji programu współpracy i działań prowadzonych w 2019 roku. Staramy się wychodzić naprzeciw organizacjom i ich potrzebom, słuchamy uwag i sugestii. Organizujemy szkolenia, wizyty studyjne, informujemy o grantach. Ważne dla nas jest sieciowanie organizacji na terenie powiatu płońskiego, ale też pokazywanie im szerszego kontekstu ich działania np. poprzez udział w Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie czy poprzez współpracę z organizacjami parasolowymi takimi jak MOWES, Federacja Mazowia czy Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze – informuje Katarzyna Ornarowicz.

W spotkaniach uczestniczyły 33 osoby, przedstawiciele takich organizacji jak TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku, Stowarzyszenie Spadochron, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych ,,Bądźmy Razem" w Płońsku, Stowarzyszenie Płońscy Patrioci, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic , Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze , Płońska Akademia Futbolu, Stowarzyszenie Zielone Mazowsze , MKS BANK BS Płońsk, Klub Sportowy ,,Maksymilian", Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Płońsku, Jednostka Strzelecka 1863 Unieck, Pływacki Uczniowski Klub Sportowy w Płońsku, Fundacja OPSON.

Konsultacje trwają od 28 września 2020 do 19 października 2020 roku.