Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Korzystaliście już z Polskiego Bonu Turystycznego?

Zdjęcie aktualności Korzystaliście już z Polskiego Bonu Turystycznego?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał ok. 23 mln złotych na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Wsparcie otrzymało ok. 6 tys. podmiotów.

 

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą wpisać się na specjalną listę. Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, dlatego trzeba mieć tam założony profil. Na PUE ZUS zarejestrowało się już 14,5 tys. podmiotów turystycznych i wciąż pojawiają się nowe.

 

 

Wyjaśnia Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego. Polska Organizacja Turystyczna opublikowała już listę zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu na stronach internetowych bonturystyczny.gov.pl, pot.gov.pl oraz polska.travel.

 

 

Informuje Piotr Olewiński. Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.