Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

'Kościół pragnie zmierzyć się z bolesnymi faktami z przeszłości' - raport o nadużyciach seksualnych w diecezji płockiej

Zdjęcie aktualności 'Kościół pragnie zmierzyć się z bolesnymi faktami z przeszłości' - raport o nadużyciach seksualnych w diecezji płockiej fot. archiwum

 

„Oczyszczenie i uzdrowienie wspólnoty, poinformowanie członków o rozmiarach tragedii oraz zbudowanie systemu prewencji i właściwego reagowania na sytuacje” - takie cele postawili sobie autorzy raportu o nadużyciach seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych diecezji płockiej, który został właśnie opublikowany.

 

- Mając świadomość bólu zadawanego ofiarom, również przez niektórych duchownych diecezji płockiej, Kościół lokalny pragnie z całą szczerością i odpowiedzialnością zmierzyć się z bolesnymi faktami z przeszłości poprzez publikację niniejszego raportu – czytamy na stronie diecezji.

 

Ośmiostronicowy dokument przedstawia m.in. liczbę zgłoszeń, rodzaje przestępstw czy charakterystykę sprawców. Zaprezentowane dane dotyczące problemów nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych skupiają się na latach 2007-2021, a więc na okresie od czasu objęcia diecezji przez biskupa Piotra Liberę.

 

Link do raportu znaleźć można TUTAJ