Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kroczewska podstawówka zbiera elektrośmieci. Każdy może wspomóc akcję

Zdjęcie aktualności Kroczewska podstawówka zbiera elektrośmieci. Każdy może wspomóc akcję fot. zbiórka elektrośmieci prowadzona przez SOSW w Płońsku/archiwum

 

Po zakończonej sukcesem zbiórce tekstyliów, dzięki której udało się pozyskać trójkołowy rower, a także wózek inwalidzki, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kroczewie ruszyła z kolejną – tym razem skupioną na elektrośmieciach.

 

Wprawdzie jest ona dedykowana przede wszystkim mieszkańcom gminy Załuski, to jednak każdy z nas może wspomóc akcję.

 

- Zdajemy sobie sprawę, że w wielu domach zalega jakiś stary, niepotrzebny, zużyty sprzęt RTV. Interesują nas niepotrzebne lodówki, pralki, telewizory, stare komputery, odkurzacze, drukarki, klawiatury, odbiorniki radiowe, młynki do kawy, mikrofalówki czy zabawki elektryczne. Sprzęt, który jest już zużyty, zepsuty i po prostu zalega nam w garażu czy piwnicy - wymienia Dariusz Biesalski, nauczyciel kroczewskiej podstawówki, koordynator akcji.

 

Zbiórka elektrośmieci już ruszyła. Zalegający u nas sprzęt nie musi być sprawny, aby można było go przekazać – dodaje Biesalski.

 

- Akcja trwa do 19 lutego i ten sprzęt należy dostarczyć do nas do szkoły. Jest wyznaczone miejsce, gdzie będzie go można było składować. Oprócz sprzętu RTV i AGD zbieramy również baterie – informuje nauczyciel.

 

Zbiórce towarzyszy cel charytatywny, ale na razie nie wiadomo na co konkretnie zostanie przeznaczony dochód z przekazania sprzętu.