Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kryptowalutowy oszust ukradł płońszczaninowi dużą sumę pieniędzy

Zdjęcie aktualności Kryptowalutowy oszust ukradł płońszczaninowi dużą sumę pieniędzy

W ostatnich dniach mieszkaniec Płońska uległ oszustom i stracił dużą sumę pieniędzy. Do 38-letniego płońszczanina zadzwonił mężczyzna, który poinformował go, że zyskał sporą sumę pieniędzy na inwestycji w kryptowaluty. 38-latek, w związku z tym, iż faktycznie rok wcześniej zainwestował niewielką kwotę w wirtualne monety, dał się wciągnąć rozmowę.

- Osoba dzwoniąca przeciągała konwersację pod pretekstem wolnego działania systemu, przy okazji wypytując m. in. o rodzinę, dzieci, pracę i zainteresowania mężczyzny, zdobywając przy tym jego zaufanie. Poleciła ściągnięcie wskazanej aplikacji na telefon i instruowała, co należy po kolei wpisywać i zatwierdzać. W pewnym momencie poprosiła 38-latka by ten zalogował się na swoje internetowe konto bankowe. Gdy tylko zmanipulowany płońszczanin to uczynił, zauważył, że ktoś przejął kontrolę nad jego telefonem i wykonuje z konta przelewy. Oszust uspokajał swojego rozmówcę mówiąc, że dokonuje przelewów, gdyż jest to konieczne, do zakończenia transakcji z kryptowalutami, a pieniądze wrócą na konto za kilka godzin – podaje podkom. Kinga Dreżek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Na wirtualnych monetach miał być wygenerowany kilunastotysieczny zysk. Po zakończeniu rozmowy do 38-latka z innych numerów telefonów jeszcze dwukrotnie ktoś dzwonił informując o tym, że system cały czas przetwarza transakcje. W pewnym momencie mężczyzna zauważył, że z jego konta zniknęła bardzo duża suma pieniędzy, a dodatkowo zaciągnięty został kredyt w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostatecznie kredyt udało mu się zablokować.