Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ks. kan. Zbigniew Sajewski nagrodzony statuetką Feniksa

Zdjęcie aktualności Ks. kan. Zbigniew Sajewski nagrodzony statuetką Feniksa archiwum

Po raz pierwszy do rąk laureatów trafiła w 1999 roku dla podkreślenia odradzania się literatury religijnej oraz z uwagi na budzenie się do życia wydawnictw katolickich, które wcześniej nie mogły normalnie funkcjonować z powodów politycznych Mowa o nagrodzie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks, która już w najbliższą sobotę trafi do kolejnych osób i instytucji. Wśród nominowanych, którzy ją odbiorą znalazł się ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

- Uzasadnieniem do tej nominacji jest „za wkład w popularyzację myśli katolickiej poprzez pisma i publikacje książkowe w lokalnej społeczności parafialnej i dekanalnej”. Tak dokładnie to uzasadnienie brzmi - mówił nam nam Henryk Podolski, członek Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Ono oddaje charakter i wymowę tego co ks. Sajewski dla książki katolickiej, dla propagowania myśli katolickiej robi przez całe swoje życie. Tą działalność dotyczącą bycia redaktorem naczelnym czasopisma parafialnego nie zaczął tutaj w Płońsku, ale zaczął będąc wikariuszem jeszcze w Płocku i innych miejsca, także to już dług trwa – informował Podolski.

Nagroda Feniks przyznawana jest w czasie Targów Wydawnictw Katolickich, które rozpoczynają się jutro w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Uroczyste otwarcie wydarzenia w samo południe w Sali Balowej Zamku Królewskiego.