Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kto zgarnie wóz strażacki? Urzędy i jednostki OSP zachęcają do głosowania

Zdjęcie aktualności Kto zgarnie wóz strażacki? Urzędy i jednostki OSP zachęcają do głosowania

Urzędy gmin oraz jednostki OSP z powiatu płońskiego zachęcają do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich. We wtorek Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przedstawił szczegóły II edycji akcji „Bitwa o wozy”. Podczas drugiej tury głosowania gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki.

 

Środki na zakup średnich pojazdów trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw. O wozy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały je w ramach pierwszej edycji akcji. „Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski, podkreśla wojewoda Konstanty Radziwiłł.

 

- Bardzo mocno podkreślam, że nie jest to żadna agitacja polityczna, tylko zachęta do tego, żeby wziąć udział w tym co jest kulminacją naszych praw demokratycznych, a więc możliwość udziału w wyborze głowy państwa. Jest to coś niezwykle istotnego i staramy się zachęcać do tego, żeby frekwencja była jak najwyższa i jak najwięcej osób skorzystało ze swojego uprawnienia – zaznaczał wojewoda.

 

Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach. Warto dodać, że najwięcej strażaków ochotników działa w województwie mazowieckim – ponad 60 tys. druhen i druhów. Przypomnijmy,że pierwszą edycję akcji na Mazowszu wygrała gmina Michałowice osiągając frekwencję na poziomie 81%.