Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Łamanie ciszy wyborczej w powiecie. Jaka kara spotkała sprawców?

Zdjęcie aktualności Łamanie ciszy wyborczej w powiecie. Jaka kara spotkała sprawców? fot. archiwum

Dwa naruszenia ciszy wyborczej odnotowano na terenie powiatu. W pierwszym przypadku mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, w drugim wciąż trwają czynności wyjaśniające.

 

Wracamy do niedzielnych wyborów prezydenckich. Jak już informowaliśmy w powiecie płońskim odnotowano dwa przypadki naruszenia ciszy wyborczej. Jeden z nich miał miejsce w Stróżewie, w gminie Załuski, gdzie pijany mężczyzna, mieszkaniec powiatu pułtuskiego, posiadający zaświadczenie uprawniające go do głosowania na naszym terenie, w obecności członków tamtejszej komisji wyborczej porwał kartę do głosowania i wyszedł z lokalu.

 

- Po tym fakcie mężczyzna został zatrzymany i z uwagi na to, że był w stanie nietrzeźwości został osadzony w komendzie - informuje nas kom. Robert Górczyński z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku – Następnego dnia przedstawiliśmy mu zarzuty, przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości 2000 zł – podaje kom. Górczyński.

 

Drugi z przypadków naruszenia ciszy wyborczej dotyczył zauważonego w mediach społecznościowych zdjęcia, na którym widać kartę do głosowania z zaznaczonym głosem na jednego z kandydatów.

 

- Trwają czynności wyjaśniające. Sprawca tego incydentu zostanie wezwana do komendy, gdzie zostanie przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia i następnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Płońsku – wyjaśnia kom. Robert Górczyński.

 

Za to wykroczenie grozi kara grzywny od 20 zł do nawet 5000 zł.