Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Znicze pamięci przed szpitalem

Zdjęcie aktualności Znicze pamięci przed szpitalem

 

Jeszcze przed godziną 8:00 i przed pierwszym obchodem lekarze stażyści zebrali się przed płońskim szpitalem, by uczcić pamięć zmarłych lekarzy i pacjentów na Covid-19. Jednocześnie wyrazili po raz kolejny niepokój związany z całym systemem służby zdrowia.

- Dzisiejsza akcja we wszystkich szpitalach w Polsce jest organizowana pod hasłem „Płomień”. Nie szkodzimy nikomu. Chcemy uczcić pamięć osób, którzy zmarli z powodu koronawirusa. Chcemy też przyłączyć się do ogólnopolskich strajków i zasygnalizować, że od wielu lat personel medyczny domagał się zmian w ochronie zdrowia. Ten system był na skraju wydolności a pandemia tylko przyśpieszyła jego zupełny paraliż. My lekarze stażyści w imieniu wszystkich chcemy pokazać solidarność z pracownikami służby zdrowia, których w szpitalach jest coraz mniej ze względu na kwarantannę – powiedziała Maja Leszczyńska, lekarz stażysta płońskiego szpitala.

Zebrani lekarze zapalili znicze w dwóch kolorach. Czerwone symbolizowały zmarłych na Covid-19 pacjentów a białe lekarzy lub pracowników służby zdrowia. Jak czytamy na stronie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy jego członkowie czują się oszukani, gdyż jak podają do dziś nie mają żadnych jednoznacznych systemów i procedur organizacyjnych postępowania w tak krytycznej sytuacji jak podczas pandemii. Każdy ośrodek tworzy je sobie sam a system wymiany informacji nie działa.