Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Lekarz odsunięty od dyżurów. Pismo o nieprawidłowościach w SPZ ZOZ wysłane do marszałka, wojewody i prokuratury

Zdjęcie aktualności Lekarz odsunięty od dyżurów. Pismo o nieprawidłowościach w SPZ ZOZ wysłane do marszałka, wojewody i prokuratury

 

Dyrektor płońskiego szpitala Marcin Ozdarski podjął decyzje o odsunięciu od wszystkich dyżurów jednego z lekarzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Nocnej Pomocy Lekarskiej. O sprawie media poinformowali medycy szpitala, którzy w wysłanych pismach alarmowali, że lekarz może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów ze względu na swoją niepełnosprawność.

 poinformował podczas zwołanej konferencji prasowej Marcin Ozdarski, dyrektor płońskiego szpitala.

Zabrakło na niej m. in. lekarzy i pielęgniarek, którzy wydali stosowne oświadczenia w tej sprawie. Ci pierwsi dzisiaj (6.05) złożyli kolejne pismo m. in. do komisji rewizyjnej przy Radzie Powiatu, wojewody i marszałka, gdzie podają zakres nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w szpitalu. Zawiadomienie zostało złożone również do jednej z jednostek prokuratury. W piśmie jest również wniosek o wszczęcie postępowania kontrolnego i wyjaśnienie przyczyn niepodejmowania przez Zarząd Powiatu Płońskiego, działań w zakresie ujawnionych w SPZ ZOZ nieprawidłowości.

Dyrektor podczas spotkania z dziennikarzami przyznał natomiast, że po pierwszych piątkowych doniesieniach ww. lekarz miał kolejny dyżur w majówkę na SORze. Przypomnijmy, że lekarz z dyżurów był już wycofany na krótki czas w poprzednim roku. Później na nie wrócił, a jego niedyspozycja, zgłaszana była jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i w tym roku. Na razie nie jest znany zarówno termin: przekazania zbieranej dokumentacji do Naczelnej Izby Lekarskiej jak i weryfikacji lekarza przed odpowiednią komisją. Poniżej w formie wideo prezentujemy dzisiejszą konferencję prasową z dyrektorem Marcinem Ozdarskim.