Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Lekkoatletyczny łącznik odnowiony, kotary grodzące halę MCSiR w trakcie montażu

Zdjęcie aktualności Lekkoatletyczny łącznik odnowiony, kotary grodzące halę MCSiR w trakcie montażu

 

Lekkoatleci trenujący w obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku mogą już korzystać z odnowionego łącznika przylegającego do hali.

W połowie ubiegłego miesiąca dyrekcja rozpoczęła przebudowę pomieszczania, bowiem poprzednie remonty nie dawały odpowiedniego efektu, o czym mówił nam dyrektor Waldemar Kunicki.

- Przebudowa polegała na usunięciu starej nawierzchni, która nie nadawał się do niczego. Beton został zagruntowany specjalnymi środkami chemicznymi. Następnie wykonana została wyrównująca nawierzchnia z SBR`u i na to nałożono wierzchnią warstwę, która jest nazwana EPDM. W ten sposób uzyskaliśmy syntetyczną nawierzchnię, potocznie zwaną tartanem, o dosyć dobrych właściwościach dla lekkoatletów. Pierwsze opinie sportowców, które tutaj trenują mówią, że jest to nawierzchnia dosyć sprężysta, ale z zachowaniem elastyczności – wyjaśnia dyrektor.

Przebudowa łącznika lekkoatletycznego zbiegła się w czasie z przygotowaniami do halowego sezonu. Trener Mazovii ProActiv Ciechanów, Robert Adamski, w facebook`owym wpisie stwierdził:

- Jest najbardziej on potrzebny w ostatnich tygodniach przed mistrzostwami, kiedy pogoda uniemożliwia szybkie bieganie na zewnątrz, tak jak ma to miejsce obecnie. A więc, mając do dyspozycji całą wiosnę i lato, urzędnicy miasta i MCSiR wybrali najbardziej newralgiczny moment w przygotowaniach płońskich lekkoatletów, blokując niejako treningi do najważniejszej imprezy sezonu zimowego – pisze trener.

Tego wątku dyrektor Kunicki nie chciał komentować odsyłając do odpowiedzi na interpelację radnej miejskiej Agnieszki Piekarz, która ma pojawić się w tym tygodniu. Przebudowa łącznika to nie jedyne prace wykonywane obecnie w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klubów sportowych korzystających z naszej hali, zdecydowaliśmy się na wykonanie dwóch grodzących kotar. W ten sposób hala zostanie podzielona na trzy części, dwie mniejsze i jedna większa, tak aby można było korzystać z bocznych boisk do siatkówki i koszykówki oraz z centralnego boiska do piłki siatkowej - wyjaśnia dyrektor Kunicki.

Niestety, korzystanie z obiektów MCSiR ograniczone jest tylko do treningów klubów sportowych. Zgodnie z rozporządzeniem premiera do 14 lutego zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.