Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Leszczyńska, Głuchowska i... Dzitowska. Znamy wskazania komisji konkursowej na dyrektorów placówek powiatowych

Zdjęcie aktualności Leszczyńska, Głuchowska i... Dzitowska. Znamy wskazania komisji konkursowej na dyrektorów placówek powiatowych

Znamy wskazania komisji konkursowej wybierającej trzech dyrektorów placówek oświatowych prowadzonych przez powiat płoński. Mowa o Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu, Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Wskazania na stanowiska muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez zarząd powiatu.

 

Jeżeli chodzi o Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu to najprawdopodobniej pokieruje nim Iwona Leszczyńska, która w dyrektorskim fotelu ma zastąpić odchodzącego na emeryturę Jerzego Michalaka.

 

Zmiany najprawdopodobniej czekają także Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku, bowiem komisja konkursowa wskazała na stanowisko dyrektora Ewę Głuchowską, znaną bardziej mieszkańcom gminy Załuski, bowiem kilka lat temu kierowała Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie. Przypomnijmy, że dotychczas placówką przy ul. Sienkiewicza w Płońsku zarządzała Marzanna Szacherska.

 

Dzisiaj komisja konkursowa wskazała także kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku. Tu także czekają nas zmiany, bowiem zgodnie z jej decyzją ma nim zostać Bożena Dzitowska – dotychczasowa wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza, która w latach 2014-2019 kierowała także Szkołą Podstawową nr 2 w Płońsku. Do tej pory placówką na „rutkach” zarządzała Wiesława Junczak.

 

Teraz wskazania komisji konkursowej muszą zostać zaakceptowane przez zarząd powiatu.