Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Lewica z programem dla rodzin i seniorów oraz sposobem na oszustów owoców miękkich

Zdjęcie aktualności Lewica z programem dla rodzin i seniorów oraz sposobem na oszustów owoców miękkich

 

Drożyzna, szeroko pojęta pomoc dla seniorów oraz oszustwa w sektorze rolniczym były głównymi tematami poruszonymi przez posła Arkadiusza Iwaniaka z Lewicy, podczas konferencji prasowej w Płońsku. Poseł reprezentujący w sejmie również wyborców powiatu płońskiego przedstawił projekty ustaw dotyczące programów: „Bezpieczna rodzina” i „Bezpieczny senior”. W ich ramach partia wskazuje choćby na 20-procentowe podwyżki dla pracowników budżetówki oraz obniżenie rat kredytów hipotecznych. Kolejnym pomysłem jest również próba wprowadzenia w życie leków za 5 zł dla seniorów oraz tzw. „renty wdowiej”.

 powiedział poseł Arkadiusz Iwaniak.

Drugim z wątków, przedstawionych przez parlamentarzystę z Lewicy był proceder szczególnie istotny dla mieszkańców gminy Czerwińsk nad Wisłą i okolic. Chodzi o fałszowanie kraju pochodzenia truskawki. Sytuacja ma dotyczyć owoców przywożonych m. in. z Hiszpanii i Grecji, które później w sieciach handlowych czy innych punktach handlu sprzedawane są jako produkty polskie po niższej cenie.

 dodał poseł Arkadiusz Iwaniak.

Lewica na jednym z posiedzeń sejmu zgłosi ustawę o zakazie zakupu produktów rolnych poniżej kosztów produkcji związanej z tzw. ceną minimalną.