Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Malarstwo" Marcina Zalewskiego w płońskim MCK

Zdjęcie aktualności

 

Do 20 listopada w sali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku można się zapoznać z twórczością Marcina Zalewskiego na wystawie pt. „Malarstwo”.

 

Tworzy ją 11 prac urodzonego w Warszawie artysty, który jest absolwentem Liceum Plastycznego w Zakopanem oraz Wydziału Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jana Kucza. Marcin Zalewski zajmuje się rzeźbą, malarstwem oraz rysunkiem. Brał udział w wielu plenerach rzeźbiarskich - w Polsce i za granicą.

 

- Jest 11 obrazów, farby akrylowe na płótnie. Powodem tworzenia kolejnych jest zawsze przymus wewnętrzny, taki mój nałóg już od dzieciństwa. To po prostu mój dzień myślowy, ale pisany językiem malarskim, także zapraszam do oglądania - zachęca Marcin Zalewski, autor prac wystawionych w płońskim MCK.

 

Każda z nich jest wyjątkowa i można ją odebrać na swój własny sposób – dodaje Joanna Ruszkowska.

 

- Obecnie prezentujemy cykl 11 obrazów akrylowych, których tematem jest człowiek i przestrzeń, w której się znajduje. Jest to bardzo ciekawa wystawa, ponieważ każdy z obrazów widz może interpretować w sposób indywidualny. Każdy zobaczy na nim coś innego poprzez pryzmat swoich doświadczeń i emocji – wyjaśnia Ruszkowska.

 

W najbliższy piątek kolejny wernisaż w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Tym razem w Galerii na I pietrze zaprezentowany zostanie fotograficzny dorobek Magdaleny Tok-Ratajczak.