Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Małopolska najlepsza w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej "Sprawni Razem"!

Zdjęcie aktualności Małopolska najlepsza w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej

 

W sobotę 26 września na Stadionie Miejskim im. Jerzego Arceusza w Raciążu w turnieju Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni Razem", Ministerstwo Sportu i Miasto Raciąż i LKS Błękitni Raciąż, na boisku rywalizowały drużyny składające się osób z niepełnosprawnościami z czterech województw - Mazowsza, Pomorza, Małopolski i Kujawsko-Pomorskiego. Zaskoczeń nie było. Najlepsza okazała się drużyna z Krakowa.

Mimo, że pogoda nie dopisała nastroje podczas turnieju panowały bardzo dobre, zarówno wśród drużyn rywalizujących na boisku, jak i wśród organizatorów. Turniej został zorganizowany po raz pierwszy w Raciążu. Rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny Mistrzostw z całej Polski. Uczestnicy podkreślali, że zostali bardzo mile powitani w Raciążu.

Powiedział Dariusz Mosakowski, prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni Razem".

W rywalizacji najlepsi okazali się piłkarze z Małopolski i to oni zdobyli złoty medal, zajmując I miejsce w turnieju. Druga na podium uplasowała się drużyna z Pomorza, zdobywając tym samym srebrny medal. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła drużyna z Mazowsza. Poza podium, czyli czwarte miejsce zajęła drużyna z Kujawsko-Pomorskiego. 

Powiedział Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Nagrody - medale, puchary i nagrody rzeczowe, najlepszym drużynom wręczyli prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni Razem" Dariusz Mosakowski, burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, sekretarz miasta Renata Kujawa, radny Rady Miejskiej Krzysztof Dądalski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska, burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski i członek zarządu Powiatu Płońskiego Artur Adamski.