Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mamo, tato nie pal!

Zdjęcie aktualności Mamo, tato nie pal!

Zainicjowany został w 1998 roku i dorocznie obchodzony jest 31 maja. Światowy Dzień bez Tytoniu ma zwrócić szczególną uwagę na zdrowie płuc i od tytoniowe choroby układu oddechowego. Przedszkolaki z płońskich placówek państwowych i niepublicznych włączyły się nagłośnienie problemu walki z używką. W marszu ulicami miasta wykrzyczały hasła nawołujące palaczy do rzucenia nałogu i obrazujące skutki uzależnienia.

 

- Jest to kulminacja naszych działań antytytoniowych, a więc jest to zakończenie działań „Czyste powietrze wokół nas”, które były realizowane we wszystkich przedszkolach i w dzisiejszym happeningu uczestniczą wszystkie placówki - mówiła Anna Ozimkiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku, która od jedenastu lat organizuje spotkania mające na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje palenia papierosów – Wymiernym efektem na pewno jest to, że rodzice i inni członkowie rodzin, którzy palą przede wszystkim nie pala przy dzieciach. To jest naszym ogromnym sukcesem. Dzieci chwalą się, że mama lub tata wychodzą z pokoju, gdy chce zapalić papierosa. Najmłodsze dzieci przynoszą najlepsze efekty w edukowaniu swoich rodziców – zapewniała Ozimkiewicz.

 

Przedszkolaki przemaszerowały pod płoński ratusz, gdzie spotkały się z wiceburmistrz Teresą Kozerą. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.