Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mamy Senioralia, teraz czas na Senioriadę

Zdjęcie aktualności Mamy Senioralia, teraz czas na Senioriadę fot. zbiory prywatne/Patryk Kowalski (pierwszy z prawej)

Płońszczanin Patryk Kowalski zgarnął główną nagrodę w konkursie „Fizjoterapeuta na wakacjach” organizowanego przez mazowiecki oddział Stowarzyszenia Fizjoterapii Polska.

 

Sam jest członkiem stowarzyszenia, z którym będzie organizował wydarzenia związane z rehabilitacja i nie tylko m.in. dla płońskiego klubu Senior+, z którym na stałe współpracuje.

 

- Zgłosiłem zdjęcie ze swoimi klubowiczami (z klubu Senior+ w Płońsku) z pracy, akurat jak byłem na Rutkach podczas ćwiczeń i po jakimś czasie stowarzyszenie się do mnie odezwało z informacją, że wygrałem konkurs. Zostałem laureatem, dostałem nagrodę główną, czyli kurs „Pacjent Geriatryczny” - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Płońsk Patryk Kowalski.

 

W planach, razem ze Stowarzyszeniem Fizjoterapii Polska, ma organizację zawodów sportowych przeznaczonych dla seniorów z terenu powiatu płońskiego.

 

- Dużo nie mogę zdradzić, ponieważ nie chcę, żeby ktoś inny te pomysły „podłapał”, ale będziemy chcieli, jak covid troszeczkę minie, zrobić wydarzenie. Zastanawiamy się czy będzie to tylko dla klubów z terenu powiatu. Chcemy zrobić „Senioriadę”, czyli zawody, w czasie których będą konkurencje dla seniorów w różnych kategoriach wiekowych. Oczywiście będą medale i inne nagrody, a później piknik i potańcówka przy Miejskim Centrum Kultury - dodaje płońszczanin.

 

Patryk Kowalski jest absolwentem Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie.