Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Marcin Chmielewski zgarnia główną nagrodę Olimpiady Wiedzy Rolniczej na Poświętnem

Zdjęcie aktualności Marcin Chmielewski zgarnia główną nagrodę Olimpiady Wiedzy Rolniczej na Poświętnem

 

Jeszcze na kilka godzin przed rozpoczęciem zmagań nie było pewne czy XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej na Poświętnem się odbędzie. Ostatecznie udało się jednak przeprowadzić test wiedzy dla młodych rolników prowadzących swoje gospodarstwa na obszarze Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział Poświętne.

 

W pierwszej części uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym, po którym wzięli udział w wykładach tematycznych. W finałowej rozgrywce wzięło udział pięciu najlepszych. Najwięcej punktów na swoim koncie uzbierał Marcin Chmielewski – rolnik z powiatu mławskiego, a dokładniej z miejscowości Kowalewo w gminie Wiśniewo.

 

- Poziom olimpiady był bardzo wysoki, pytania nie należały do najłatwiejszych. Te finałowe zawsze należą do najtrudniejszych, bo nie mamy wariantów odpowiedzi i musimy wszystko z głowy mówić i to sprawia największą trudność, jak również stres związany z wypowiedzią przed publicznością. W tej olimpiadzie startuję już po raz trzeci, dowiedziałem się o niej od doradcy rolniczego na moim terenie. Zawsze można dowiedzieć się nowych rzeczy, w przerwie pomiędzy etapami są bardzo ciekawe wykłady i ciekawie prowadzone. Zawsze czegoś nowego się dowiadujemy - przyznał Marcin Chmielewski.

 

Warto dodać, że w poprzednich edycjach Olimpiady Wiedzy Rolniczej dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium. Różnice pomiędzy finalistami były niewielkie, co świadczy o wysokim poziomie rywalizacji – podkreślał Jarosław Grabowski dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na Poświętnem.

 

- Z roku na rok poziom rośnie. Tym razem był wyjątkowo wysoki, ale także bardzo wyrównany. Różnice pomiędzy zdobywcami pierwszych pięciu miejsc wynosiły pół punktu. Wysoki poziom był także wśród wszystkich uczestników, ponieważ najsłabszy wynik testu wyniósł ok. 70%. To już świadczy o tym jak wysoki ten poziom był – podkreśla Jarosław Grabowski.

 

Do udziału w olimpiadzie każdego roku zapraszani są młodzi rolnicy - uczniowie i absolwenci szkół rolniczych oraz kierunków pokrewnych zarówno szkół zawodowych, średnich, technicznych i uczelni wyższych.