Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Marcin Ozdarski rezygnuje! Czekamy na komunikat zarządu powiatu

Zdjęcie aktualności Marcin Ozdarski rezygnuje! Czekamy na komunikat zarządu powiatu fot. archiwum

 

Czy to koniec przygody Marcina Ozdarskiego z płońskim szpitalem powiatowym? Najprawdopodobniej tak, ale czekamy na oficjalne stanowisko zarządu powiatu. Telefon dyrektora Ozdarskiego milczy, podobnie jak osoby odpowiedzialnej za kontakt szpitala z mediami. Członkowie zarządu na razie nie odnoszą się do doniesień odsyłając do stanowiska, które ma pojawić się po posiedzeniu.

 

- Zarząd Powiatu Płońskiego odniesie się do kwestii złożenia rezygnacji dyrektora SPZZOZ w Płońsku z pełnionej funkcji. Po posiedzeniu w dniu dzisiejszym wyda komunikat w tej sprawie. - informuje Katarzyna Ornarowicz, rzecznik starostwa.

 

Odejście Marcina Ozdarskiego z dyrektorskiego fotela to pokłosie społecznej interwencji lekarzy, którzy przedstawili szereg zarzutów dotyczących kierownictwa szpitala oraz funkcjonowania placówki w ostatnich miesiącach. Pojawiły się m.in. uwagi dotyczące zarządzania Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i osób tam pracujących. Medycy sprawę postawili na ostrzu noża, mówiąc „albo odejdzie dyrekcja, albo my”.