Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Marihuana na polu kukurydzy. "Plantatorowi" grozi do 3 lat więzienia

Zdjęcie aktualności Marihuana na polu kukurydzy.

 

Kilka dni temu dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Cieszkowo Stare, gmina Baboszewo, na polu kukurydzy znalezionych zostało 5 doniczek z podejrzanie wyglądającymi roślinami, prawdopodobnie konopiami indyjskimi.

 

Niecodziennego odkrycia dokonał operator kombajnu w trakcie koszenia. Doniczki z roślinami były tak umiejscowione, że nie widać ich było wcześniej zza wysokich łodyg kukurydzy. Właściciel pola wezwał na miejsce policję.

 

- W ręce interweniujących funkcjonariuszy wpadł 47-letni mieszkaniec gminy Baboszewo, do którego należały nielegalne rośliny. Mężczyzna zjawił się na polu chwilę przed przyjazdem policji, a widząc kombajn ścinający kukurydzę, w pośpiechu zaczął wynosić doniczki na drogę. W czasie rozmowy z policjantami przyznał, że przyjeżdżał w to miejsce co 2 dni by podlewać rosnące konopie, a chciał je zebrać dopiero za około dwa miesiące – relacjonuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

 

Policjanci zatrzymali 47-latka w policyjnym areszcie, a uprawiane przez niego rośliny zabezpieczyli. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania konopi innych niż włókniste, za co grozi mu do 3 lat więzienia.