Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Maryjne objawienia na balustradzie płońskiej świątyni. 14 wizerunków wypełniło antresolę kościoła

Zdjęcie aktualności Maryjne objawienia na balustradzie płońskiej świątyni. 14 wizerunków wypełniło antresolę kościoła

Maryjne objawienia w 14 wizerunkach zdobią już balustradę antresoli kościoła parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Przy ich tworzeniu pracował m.in. prof. Sylwester Piędziejewski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Wizerunki objawień Matki Bożej z całego świata znalazły się na balustradzie antresoli kościoła parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Pomysł zagospodarowania pustej przestrzeni pojawił się półtora roku temu na jednym ze spotkań grupy roboczej, pracującej nad wizerunkiem świątyni, wyjaśnia proboszcz ks. kan. Zbigniew Sajewski.

- Za którymś razem na takim spotkaniu pojawiła się też siostra Katarzyna ze wspólnoty jerozolimskiej w Warszawie i zapaliła nas pomysłem, aby na antresolach pojawiły się wizerunki objawień Matki Bożej z całego świata. Z tej racji, że ojciec Maksymilian był misjonarzem, możemy powiedzieć, że był też zapaleńcem Maryji. To on propagował cudowny medalik, Matka Boża mu się objawiała. Przy kolejnym spotkaniu tej grupy roboczej pojawiła się już wizualizacja i były to objawienia Matki Bożej z całego świata – wyjaśnia proboszcz Sajewski

Pomysł zagospodarowania pustego miejsca na balustradach przed wieloma laty został częściowo zrealizowany, ale wizerunki świętych Kościoła polskiego ostatecznie zniknęły. Teraz możemy podziwiać malowidła przedstawiające 14 objawień Matki Bożej m.in. z Lourdes, La Salette czy Fatimy.

- Przy projektowaniu była siostra Katarzyna i prof. Sylwester Piędziejewski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i to właśnie on wykonywał wizerunki razem ze swoimi absolwentami ASP - wyjaśnia proboszcz, ks. Zbigniew Sajewski

Zamysł wypełnienia miejsca na antresolach starał się zrealizować już ks. kan. Romuald Jaworski, budowniczy kościoła i pierwszy proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Dodatkowo, w przykościelnym ogrodzie powstała także ścieżka różańcowa dostępna dla wszystkich odwiedzających.