Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Maseczki dla seniorów z gm. Załuski

Zdjęcie aktualności Maseczki dla seniorów z gm. Załuski fot. zbiory prywatne

1 300 sztuk maseczek ochronnych trafi do mieszkańców gminy Załuski. Tamtejszy Urząd Gminy podjął decyzję o zakupie środków ochrony osobistej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W pierwszej kolejności trafią one do osób starszych, które są najbardziej narażone na zakażeniu, o czym mówił nam wójt Kamil Koprowski.

- Będą one przeznaczone dla wszystkich mieszkańców powyżej 60. Roku życia. Będziemy je dostarczać poprzez pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzisiaj zaczęliśmy rozwozić pierwszą partię i będziemy to kontynuować w następnym tygodniu. Postaramy się zrobić to jak najszybciej – zapewnia wójt.

W miarę możliwości i zapotrzebowania urząd będzie starał się zakupywać i rozdawać kolejne partie, dodaje Kamil Koprowski.

- Na razie rozpoczniemy od 1 300 sztuk z uwagi na to, że chcemy przede wszystkim zabezpieczyć osoby starsze, które są grupie największego ryzyka, natomiast później będziemy się zastanawiać nad zakupem następnych maseczek. To są maseczki wielokrotnego użytku, które można prać w temperaturze 60 stopni i one wtedy mają już przywrócone swoje właściwości – wyjaśnia wójt.

Jednocześnie przypominamy, że prawidłowo założona maseczka ma zakładki skierowane do dołu. W przeciwnym wypadku na powstałych kieszonkach gromadzić się będzie większa ilość drobnoustrojów.