Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Maseczki i rękawiczki w czasie ceremonii ślubnych obowiązkowe

Zdjęcie aktualności Maseczki i rękawiczki w czasie ceremonii ślubnych obowiązkowe

Obowiązek zasłaniania ust i nosa jest dla wielu bardzo uciążliwy. Wyobrażacie sobie jednak własny ślub w maseczce i rękawiczkach ochronnych? Taka ceremonia odbędzie się prawdopodobnie w maju w płońskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Maj to początek sezonu ślubnego i weselnego, ale ten tegoroczny rządzi się swoimi prawami. Duże zabawy nie mogą się odbywać, ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia w zwalczaniu koronawirusa, ale nie oznacza to, że pary całkowicie rezygnują ze ślubów. W kalendarzu Płońskiego Urzędu Stanu Cywilnego wciąż widnieje kilka zaplanowanych ceremonii, które mają się odbyć... w maseczkach.

- Kalendarz na maj wygląda w ten sposób, że mamy jeden zaplanowany ślub na tę chwilę – informuje nas Agnieszka Szymańska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Płońsku - W czerwcu jest kilka zajętych terminów, natomiast miały się odbyć dwa śluby w kwietniu i obydwa zostały odwołane. Ostatni ślub, który odbył się w marcu, odbył się już tylko przy udziale świadków, jeszcze bez maseczek i rękawiczek. Jednak ten ślub, który ma się odbyć, jeżeli nakaz zasłaniania twarzy się utrzyma, to u nas też będzie obowiązywał – zapewnia kierownik.

Jeżeli chodzi o liczbę osób, które mogą wziąć udział w ceremonii wytyczne zalecają, aby ograniczyć ją tylko do państwa młodych i świadków. Ślub może odbywać się wyłącznie w siedzibie urzędu, ale większość spraw można zrealizować drogą elektroniczną, zapewnia kierownik.

- Na przykład jeśli chodzi o urodzenia – takie zgłoszenie można przesłać do nas przez ePUAP i my wtedy odsyłamy, zgodnie z życzeniem albo na skrzynkę ePUAP albo pocztą tradycyjną, akt urodzenia, zaświadczenie o zameldowaniu i o numerze PESEL. Natomiast, wszystkie inne sprawy rozpatrujemy indywidualnie. Jeżeli jest to coś bardzo pilnego i ani my ani interesant nie jest w stanie tego załatwić przez internet, to oczywiście zapraszamy do urzędu. Natomiast większość spraw w USC można już w tej chwili załatwić drogą internetową – informuje Agnieszka Szymańska.

Kierownik jednocześnie apeluje, aby tylko w przypadku spraw, których nie można załatwić drogą internetowa, osobiście stawiać się w urzędzie. Pozostaje tylko pytanie czy obrączkę założoną na ochronną rękawiczkę wypada zdjąć zaraz po ślubie?