Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Matka z czerwińskiego wzgórza"

Zdjęcie aktualności fot. YouTube

 

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w bazylice w Czerwińsku nad Wisłą było premierowe wykonanie oratorium "Matka z Czerwińskiego Wzgórza".


Pierwotnie premiera miała poprzedzić główne uroczystości rocznicowe, ale sytuacja epidemiologiczna zmusiła do przesunięcia wydarzenia. Libretto do dzieła napisał salezjanin ks. Mariusz Lach, a muzykę skomponował Piotr Pałka. Wprawdzie, znów ze względów epidemicznych, nie mogliśmy w nim uczestniczyć, to jednak zostało ono zarejestrowane i teraz dostępne jest w internecie.

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że doszło do tego wydarzenia, ponieważ jest to utwór opowiadający o historii tego miejsca i o obecności Maryi nie tylko w przestrzeni czerwińskiego wzgórza, ale także całego Czerwińska i Mazowsza, jako tej, która od wieków stąd króluje - wyjaśnia ks. Łukasz Mastalerz, proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą.


Oratorium „Matka z Czerwińskiego Wzgórza” to jedno z barwniejszych wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu, ale księża salezjanie przygotowali dużo więcej.

- Dla tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych mamy cykliczną eucharystię dedykowaną Matce Bożej w każdą sobotę o 12:00. Są jeszcze planowane inne niespodzianki, o których będziemy informować, gdy uda nam się wprowadzać je w życie. W oratorium chodziło nam przede wszystkim o to, aby ofiarować Matce Bożej naszą pracę jako wotum i dar - dodaje proboszcz Mastalerz.


Przypomnijmy, że na początku września wspólnota przeżywała 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Uroczystej mszy św. przewodniczył arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

 

LINK DO NAGRANIA -> YouTube

 

Oratorium zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura interwencje" 2020