Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Matury czas zacząć. Dziś język polski

Zdjęcie aktualności Matury czas zacząć. Dziś język polski Fot. Zbiory szkoły

Maturzyści z powiatu płońskiego jak i wielu innych uczniów w całym kraju zasiedli dziś do egzaminów maturalnych z języka polskiego. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa tegoroczne matury są wyjątkowo trudne zarówno dla uczniów jak i nauczyceli czy dyrekcji ponadpodstawowych placówek oświatowych. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku z zadaniami maturalnymi mierzy się 170 absolwentów tegorocznych oraz uczniów ponownie podchodzących do egzaminu.

- Matura odbywa się zgodnie z procedurami i wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Generalnego Inspektora Sanitarnego. Uczniowie zostali przeszkoleni za pomocą platformy Teams jeśli chodzi o zasady bezpieczeństwa. Zgodnie z zasadami uczniowie noszą maseczki lub przyłbicę, zobligowani są rówineż do zachowania dystansu społecznego. Również członkowie komisji nadzorującej przestrzegają tych samych zasad - powiedziała Karina Kmiecińska, dyrektor I LO w Płońsku.

W szkołach, których organem prowadzącym jest Powiat Płoński do egzaminów maturalnych zasiadło dziś ponad 500 uczniów najwięcej w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku (173). Drodzy maturzyści trzymamy za Was kciuki i życzymy połamiania piór.