Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mazowiecka Lady D. i Gentleman D. wybrani

Zdjęcie aktualności Mazowiecka Lady D. i Gentleman D. wybrani fot. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

 

Pięć kobiet otrzymało tytuł „Mazowieckiej Lady D.”, a pięciu mężczyzn – „Mazowieckiego Gentlemana D.”. Wyróżnienie to jest uhonorowaniem ich pracy, a także działań, które podejmują często mimo swoich ograniczeń.

 

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej już po raz trzeci zorganizowało mazowiecką edycję konkursu znanego wcześniej na południu Polski. W tym roku po raz pierwszy nagrodzeni są również mężczyźni. Mówi dyrektor Aleksander Kornatowski.

 

 

W mazowieckiej edycji konkurs składa się z sześciu kategorii: „Dobry Start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe” – skierowanych do kobiet z niepełnosprawnościami działających w tych obszarach. W ostatniej kategorii stworzonej na Mazowszu – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – nagradzane są kobiety pełnosprawne, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Z sylwetkami laureatów tegorocznego konkursu zapoznać się można na stronie internetowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.