Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

MBP w Płońsku znów otwarta dla czytelników. Pozostałe instytucje kultury zamknięte do 27 grudnia

Zdjęcie aktualności MBP w Płońsku znów otwarta dla czytelników. Pozostałe instytucje kultury zamknięte do 27 grudnia fot. archiwum MBP im. H. Sienkiewicza w Płońsku

 

Są zmiany w funkcjonowaniu niektórych instytucji kultury. Wprawdzie teatry, filharmonie, opery, muzea, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i galerie sztuki wciąż pozostają zamknięte dla publiczności do 27 grudnia, to jednak swoje drzwi mogą otworzyć biblioteki publiczne i naukowe.

 

Cały czas działać one będą w ograniczonych możliwościach – pod warunkiem zapewnienia dystansu społecznego i przestrzeni 15m² powierzchni na osobę z wyłączeniem bibliotekarzy. Z możliwości wznowienia działalności dla czytelników skorzystała m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza przy ul. Północnej oraz jej filia przy ul. Płockiej w Płońsku.

 

- Takie możliwości daje nam nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Zapraszamy do biblioteki w poniedziałek i wtorek w godzinach 10:00-18:00, natomiast od wtorku do piątku od 10:00 do 17:00. W soboty z kolei biblioteka będzie pracować od 9:00 do 14:00. Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z naszego katalogu online dostępnego na stronie internetowej biblioteki, aby z pełną wiedzą przychodzić do wypożyczalni i prosić o konkretne tytuły - apeluje Bożena Kaliściak, dyrektor biblioteki miejskiej.

 

Filia przy ul. Płockiej dostępna będzie z kolei od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00. „O ile bibliotekarz ma gwarancję dezynfekcji rąk przez czytelnika dotykającego książki z wolnego dostępu o tyle nie wie, kto dotykał książek wypożyczonych do domu” - czytamy w komunikacie Biblioteki Narodowej.

 

- Wszystkie książki zwracane do biblioteki przechodzą 3-dniową kwarantannę. Oczywiście wydłuża to system rezerwacji zbiorów, ponieważ dopiero po 3 dniach czytelnicy mogą te książki wypożyczyć. Systemem SMS`owym automatycznie powiadamiamy o możliwości odbioru tych egzemplarzy, które są oczekiwane i rezerwowane przez czytelników - informuje Bożena Kaliściak.

 

Pozostałe instytucje kultury wciąż pozostają zamknięte dla publiczności. Ta sytuacja ma na razie obowiązywać do 27 grudnia.