Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

MCK do 29 listopada zamknięte. Pracownicy na postojowym

Zdjęcie aktualności MCK do 29 listopada zamknięte. Pracownicy na postojowym fot. archiwum

 

Od minionej soboty do 29 listopada działalność Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku zostaje zawieszona z powodu wprowadzonego postoju ekonomicznego. Zarówno kierownictwo, jak i pracownicy zdecydowali się na obniżenie swojego wynagrodzenia o 20% w ramach wsparcia instytucji.


Jak informuje dyrektor Marzena Kunicka – wszystkie listopadowe wydarzenia zostają odwołane, ale możliwe, że uda się je przeprowadzić w innym terminie.


- Po wspólnej dyskusji podpisaliśmy porozumienie z pracownikami i podjęliśmy decyzję, ze do 29 listopada idziemy na tzw. postojowe, czyli nie świadczymy pracy, dom kultury jest zamknięty i pobieramy 80% wynagrodzenia. Wszyscy, bez wyjątku. Jeśli chodzi o koncerty to wszystko jest odwołane, tak jak wszystkie imprezy, które mieliśmy zaplanowane na listopad. Mam nadzieję, że odbędą się one w innym terminie – przyznaje dyrektor Marzena Kunicka.


Część grup zajęciowych działających w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku całkowicie zawiesza swoje spotkania, ale próby orkiestry i mażoretek będą odbywały się online.

- Jeśli chodzi o grupy zajęciowe, to prowadzący Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Con Grazia” i Mażoretki „Diament” będą próbowali działać online. Pozostałe grupy są zawieszone. My jako kierownictwo, czyli główna księgowa, dyrektor i zastępca będziemy pełnić dyżury w piątki od 8:00 do 14:00, żeby nie było żadnych zaległości w płatnościach i fakturach. Oczywiście Kino Kalejdoskop również nie działa - wyjaśnia Marzena Kunicka.

Przypomnijmy także, że Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza przy ul. Północnej oraz filia przy ul Płockiej pozostają zamknięte dla czytelników.