Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

MCK w Płońsku przegrywa w sądzie. Stosunek pracy z kadrową rozwiązany niezgodnie z prawem

Zdjęcie aktualności MCK w Płońsku przegrywa w sądzie. Stosunek pracy z kadrową rozwiązany niezgodnie z prawem

 

Płocki Sąd Okręgowy wydał wyrok dotyczący sposobu zakończenia współpracy z Wiesławą Kmiecińską, byłą kadrową Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, przez placówkę.

 

Wymiar sprawiedliwości orzekł, że rozwiązanie przez MCK w trybie dyscyplinarnym stosunku pracy było niezgodne z prawem. Kobieta przebywając na zwolnienia lekarskim, tuż przed przejściem na emeryturę, korespondencyjnie otrzymała pismo w tej sprawie. Dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku nie chce jej komentować. Wiesława Kmiecińska związana była z placówką przez ponad 20 lat.

 

- Wyrok nie tylko przywrócił nadzieję na sprawiedliwość w stosunkach pracowniczych, ale pogrzebał również niezgodną z prawem politykę kadrową dyrekcji MCK w Płońsku – komentuje w mediach społecznościowych Kmiecińska.

 

Sprawa dotycząca rozwiązania z nią stosunku pracy ciągnęła się blisko dwa lata. Wymiar sprawiedliwości zasądził odszkodowanie na rzecz byłej kadrowej. Wyrok Sądu Okręgowego w Płocku jest prawomocny. Przypomnijmy, że na początku roku zapadł podobny wyrok dotyczący Wioletty Grunwald, która prowadziła w placówce zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Pracowni BezRam. O sprawie informowaliśmy TUTAJ.