Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

MCKSiR w Raciążu wznawia działalność

Zdjęcie aktualności MCKSiR w Raciążu wznawia działalność zbiory MCKSiR w Raciążu

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu wznowiło swoją działalność statutową i kulturalną wraz z początkiem tygodnia w nowym reżimie sanitarno-epidemiologicznym. 

- Działalność odbywa się w ograniczonym zakresie biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne. Jednocześnie w naszym budynku według przepisów może przebywać 16 uczestników zajęć oraz 2 instruktorów. I tak będziemy postępowali. Zbieramy informacje od chętnych uczestników na zajęcia, w celu jak najszybszego uruchomienia różnych zajęć z naszej oferty. Póki co mamy informacje o kilku zajęciach, które na pewno się rozpoczną, ale część będzie troszkę odciągnięta w czasie. Związane jest to z naturalnymi obawami rodziców. Myślę, że działalność na szerszą skalę będzie w wakacje. Póki co nie planujemy żadnych wydarzeń plenerowych. Czekamy na rozwój sytuacji i nowe wytyczne – mówi Artur Adamski, dyrektor MCKSiR.

Również działalność biblioteki została wznowiona. Czytelnicy będą mogli zwrócić i wypożyczyć książki, jednak będą musieli przestrzegać przepisów sanitarnych, używać maseczek i rękawiczek oraz płynu do dezynfekcji rąk.

- Na dzień dzisiejszy ruszyliśmy z biblioteką, która działa także w ograniczonym zakresie i będzie czynna od 9.00 do 15.30 z dwoma przerwami na dezynfekcję pomieszczeń biblioteki - informuje Artur Adamski.

Wkrótce rozpoczną się również przygotowania do realizacji projektu Kultura w sieci. Wszelkie informacje dotyczące zasad działania oraz zajęć sportowych i kulturanych dostępne będą na tablicy informacyjnej przed budynkiem MCKSiR w Raciążu oraz na stronie internetowej i na profilu facebook MCKSiR.