Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

MCSiR zabiera głos w sprawie terminu remontu łącznika lekkoatletycznego

Zdjęcie aktualności MCSiR zabiera głos w sprawie terminu remontu łącznika lekkoatletycznego

 

Wracamy do tematu remontu łącznika lekkoatletycznego przyległego do hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego miesiąca rozpoczęły się prace polegające m.in. na wymianie zużytej nawierzchni i nałożeniu nowej warstwy.

 

Odnośnie do samej modernizacji obiektu nie zgłaszano uwag, jednak trener Mazovii ProActiv Ciechanów zauważył, że termin realizacji inwestycji pokrywał się w czasie z przygotowaniami zawodników do halowych zawodów, a tym samym przeszkadzał w prowadzeniu treningów pod dachem. W tej sprawie, w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej, interpelowała radna Agnieszka Piekarz.

 

- Interpeluję o możliwość informowania z wyprzedzeniem czasowym lub konsultowania z grupami sportowymi trenującymi w obiektach MCSiR w Płońsku wszelkich remontów, w celu możliwości zaplanowania planów treningowych. Zawodnicy przygotowujący się do zawodów, reprezentujący nasze miasto, muszą szukać obiektów na cito na zewnątrz, nie mogą realizować swoich założeń treningowych ze względu na brak komunikacji z władzami MCSiR w Płońsku i zamykanie obiektów z dnia na dzień - zaznaczała radna.

 

Dyrekcja Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w odpowiedzi na interpelację podaje jednak, że „kluby są informowane, że MCSiR zastrzega sobie możliwość nieudostępniania obiektów z ważnych przyczyn m.in. remontów”.

 

- Termin remontu nawierzchni w łączniku został zaplanowany w terminie ferii zimowych, ze względu, iż zawodnicy z lekkoatletycznego, największego klubu sportowego przebywali w tym czasie na obozie sportowym, a o remont wnioskowały kilkukrotnie władze klubu – czytamy w odpowiedzi Waldemara Kunickiego.

 

Jak dodaje dyrektor – w przypadku nieudostępniania obiektów sportowych z powodu remontu, organizacji imprez lub wydarzeń kulturalnych, to do klubów należy zapewnienie ciągłości procesu szkolenia.

 

- Oczywiście, kluby mają zapewnić ciągłość, natomiast gdzie wykonać treningi jeżeli obiekty są zamknięte? Czasu na wykonanie remontu było bardzo dużo, ponieważ łącznik od połowy lutego do połowy listopada jest niewykorzystywany, natomiast najintensywniej pracujemy w okresie od początku grudnia do połowy lutego, kiedy to odbywają się Halowe Mistrzostwa Polski. Chodziło tylko o dobrą wolę i o to, żeby płońscy lekkoatleci, w tym trudnym okresie, mogli trenować w dobrych warunkach. Niestety, to się nie udało i termin remontu był moim zdaniem bardzo niefortunny - podkreśla Robert Mazovii ProActiv Ciechanów.

 

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Arenie Toruń rozpoczną się 12 lutego i potrwają do niedzieli włącznie.