Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mężczyzna ścigany listem gończym trafił w ręce policji

Zdjęcie aktualności Mężczyzna ścigany listem gończym trafił w ręce policji

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób płońskiej komendy w czasie wykonywania czynności w sprawie poszukiwanego listem gończym 32-letniego mieszkańca gm. Czerwińsk nad Wisłą ustalili, iż może on przebywać na terenie posesji bliskiej mu osoby, w nowo budowanym domu. Na miejscu pomimo wielokrotnego pukania, długo nikt nie otwierał drzwi funkcjonariuszom. Dopiero po kilkunastu minutach oczekiwania otworzyła je kobieta.

- Twierdziła, że poszukiwanego mężczyzny nie ma i ona nie wie gdzie on aktualnie przebywa. Policjanci nie dali się jednak zwieść i przeszukali wszystkie pomieszczenia w domu. W pewnym momencie usłyszeli huk - uderzenie o ziemię, dobiegający z zewnątrz. Okazało się, że ze strychu budynku przez okno wyskoczył mężczyzna i zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól. Policjanci szybko zareagowali i po przebiegnięciu niespełna kilkuset metrów "uciekinier" został przez nich zatrzymany – tłumaczy podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Wcześniej 32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostródzie za posługiwanie się fałszywym dokumentem. Został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.