Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miał 2,7 promila, jazdę zakończył na ogrodzeniu

Zdjęcie aktualności Miał 2,7 promila, jazdę zakończył na ogrodzeniu Fot. KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Wczoraj nowodworscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, który kierując autem w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego. Stracił prawo jazdy. Grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

W środę około godz. 14:30 na terenie gminy Nasielsk doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mitsubishi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem 32-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, w miejscowości Psucin.

- Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi z nasielskiego komisariatu policji. Policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu i przystąpili do standardowych działań. Funkcjonariusze wyczuli od 32-latka silny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. W wydychanym powietrzu miał blisko 2,7 promila alkoholu - informuj st. asp. Joanna Wielcocha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy policji, gdzie spędził noc. Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali też 32-latkowi prawo jazdy. Pojazd, którym kierował został odholowany. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.