Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miało powstać w sierpniu, prace jeszcze się nie rozpoczęły. Kiedy rondo na obwodnicy wschodniej Płońska z drogą zbiorczą przy S7?

Zdjęcie aktualności Miało powstać w sierpniu, prace jeszcze się nie rozpoczęły. Kiedy rondo na obwodnicy wschodniej Płońska z drogą zbiorczą przy S7?

W kwietniu tego roku informowaliśmy, że na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Wyklętych oraz Klonowej w Płońsku z drogą zbiorczą wiodącą wzdłuż powstającej ekspresówki S7 powstanie rondo. Prace miały zakończyć się w sierpniu, ale jeszcze nawet się nie rozpoczęły. Dlaczego?

 

Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad „roboty przygotowawcze na drodze zbiorczej miały rozpocząć się 30 maja. Następnie, od 10 czerwca, rozpocząć się roboty ziemne, a później prowadzone miały być prace związane z wykonaniem przebudowy kanalizacji deszczowej, wykonaniem warstw podbudowy oraz nawierzchni, a także oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, które wraz z robotami wykończeniowymi trwać miały do końca sierpnia”.

 

Budowa jednak do tej pory się nie rozpoczęła, ponieważ wykonawca zaproponował zamknięcie ulic na czas prac, na co nie zgadza się burmistrz Płońska.

 

- Prace nie są wykonywane, ponieważ nie została jeszcze uzgodniona czasowa organizacja ruchu - informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA – Wykonawca proponuje zamknięcie ulic na czas budowy ronda, na co nie godzi się burmistrz Płońska. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest spotkanie wykonawcy z burmistrzem w sprawie czasowej organizacji ruchu i możliwego terminu wznowienia robót. Jeśli burmistrz i wykonawca uzgodnią zasady organizacji ruchu podczas robót, to na zakończenie budowy ronda potrzebne będą trzy miesiące – podaje rzecznik.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z zawartymi kontraktami termin zakończenia wszystkich prac na trasie S7 na odcinku Płońsk-Napierki przypada na drugi kwartał przyszłego roku.