Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację płońskiego rynku

Zdjęcie aktualności Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację płońskiego rynku Urząd Miejski w Płońsku

To kolejny etap realizacji projektu pod nazwą "Rozwój jakościowy płońskiego obszaru funkcjonalnego, w tym rewitalizacja przestrzeni architektonicznej, kulturowej i krajobrazu”. W ramach projektu na placu 15 sierpnia i na skwerze przy ul. Pułtuskiej powstaną nowe tereny zieleni z elementami małej architektury. Wartość projektu to ponad 13 mln złotych.

- Do 15 września czekamy na oferty na rewitalizację płońskiego rynku. Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja placu 15 Sierpnia, skweru przy ulicy Pułtuskiej, na którym znajduje się kapliczka, przebudowa ulicy Warszawskiej z budową kanalizacji deszczowej, a także budowa kanalizacji deszczowej w ulicach Pułtuskiej, Przejazd i Grunwaldzkiej od rynku do ulicy Jędrzejewicza - informuje Filip Pzredpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Płońsku.

Na rynku, a także na skwerze przy ulicy Pułtuskiej, powstaną nowe tereny zieleni z elementami małej architektury z ławeczkami, koszami na śmieci, stojakami na rowery oraz donicami z kwiatami.
Nie zabraknie też miejsc parkingowych, odrestaurowana zostanie zabytkowa pompa. Na rynku będzie również fontanna, a nawierzchnia będzie wykonana z mieszanek mineralno-bitumicznych. Na skwerze między  Pułtuską a Przejazd wykonane zostaną murki obrazujące obrys dawnego kościoła farnego, który właśnie w tym miejscu się znajdował - informuje Filip Przedpełski.
Całkowita wartość projektu to ponad 13 mln złotych. Dofinansowanie pozyskane ze środków europejskich to blisko 5 mln zł, a z budżetu państwa 1,2 mln złotych. Oprócz rewitalizacji rynku i przyległych do niego ulic projekt przewiduje modernizację kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej, i w tej kamienicy powstanie Centrum Informacji Turystycznej. W przypadku tego zadania trwa procedura przetargowa. Wkrótce rozpocznie się też renowacja zabytkowej kamienicy przy ulicy Warszawskiej 2.