Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miasto zachęca do przyłączania kanalizacji

Zdjęcie aktualności Miasto zachęca do przyłączania kanalizacji Budowa kanalizacji przy ul. Zawoda w Raciążu | archiwum UM Raciąż

Miasto Raciąż wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wesprze mieszkańców formalnie i finansowo w podłączeniu się do kanalizacji miejskiej. Każdy, kto do końca czerwca złoży wniosek będzie mógł liczyć na pomoc w formalnościach i dofinansowanie do 50% poniesionych kosztów. Koszt takiego przyłącza waha się w granicy od kilkuset do kilku tysięcy złotych, wyjaśnia Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Warto dodać, że miasto poniosło ogromne koszty na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji. Na ten cel przeznaczono ok. 13 mln złotych z dofinansowaniem i była to jedna z największych inwestycji miejskich w ciągu ostatnich kilku lat. Projekt był odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i będzie mógł zostać zakończony, jeśli do kanalizacji przyłączy się ok. 100 mieszkańców. Jednak ci nie chcą się podłączać. Dlaczego?

Wyjaśnia burmistrz. Wszystkie niezbędne informacje o przyłączaniu się do kanalizacji miejskiej można znaleźć na stronie i bezpośrednio w urzędzie.