Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miejsce nad Wisłą w Wychódźcu na mapie czarnych punktów wodnych na Mazowszu

Zdjęcie aktualności Miejsce nad Wisłą w Wychódźcu na mapie czarnych punktów wodnych na Mazowszu fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

 

Na terenie powiatu płońskiego dodany został kolejny czarny punkt wodny ostrzegający o niebezpieczeństwie wynikającym z kąpieli w danym miejscu. Lekkomyślność, alkohol, nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – to najczęstsze przyczyny tragedii nad wodą.

 

Tylko w ubiegłym roku na Mazowszu utonęło 35 osób. Szczególnie groźna jest kąpiel w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Najbardziej niebezpieczne akweny na Mazowszu są oznaczane charakterystycznymi czarno-żółtymi tablicami, które ostrzegają przed zgubnymi skutkami kąpieli w tych miejscach. Mówi podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

 

Do tego grona dołączył punkt przy Wiśle w miejscowości Wychódźc w gminie Czerwińsk nad Wisłą. Warto dodać, że na terenie powiatu płońskiego jest tylko jedno strzeżone kąpielisko – nad zalewem w Nowym Mieście.

 

 

Apeluje Paweł Błasiak, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie po aktualizacji na terenie całego województwa znajdują się 122 czarne punkty wodne.