Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miejskie Centrum Kultury przypomina o kulturalnej ofercie na zimowe ferie

Zdjęcie aktualności Miejskie Centrum Kultury przypomina o kulturalnej ofercie na zimowe ferie fot. Zatrzymaj się w Płońsku

 

Wydaje się, że zimowe ferie dopiero teraz rozpoczęły się na dobre, bo za oknami prawdziwie zimowa aura. Nadciągają do nas jednak siarczyste mrozy, a to może niejednego zniechęcić do wyjścia na świeże powietrze, ale naprzeciw temu wychodzi kulturalna oferta Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.

 

Cały czas trwają warsztaty online, na facebookowym profilu placówki zapoznać się można z pracą poszczególnych osób związanych z estradą od kuchni, ale to nie jedyne propozycje na wypełnienie nadmiaru wolnego czasu. Pracownia Artystyczna „I piętro” tradycyjnie przygotowała dla dzieci i młodzieży zajęcia plastyczno-manualne oraz krawieckie, które są zamieszczane w mediach społecznościowych w formie prezentacji lub filmiku. Kolejną propozycją są konkursy z nagrodami – plastyczny i fotograficzny.

 

- Organizujemy konkurs plastyczny – „Podróż do zimowej krainy” – dla dzieci w wieku 7-11 lat oraz konkurs fotograficzny – „Piękno codzienności. Niezwykły świat zwykłych rzeczy” – dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Wszystkie prace będą zaprezentowane na naszym facebook`u. Tajemnicza układanka” – to jeszcze jedna feryjna propozycja dla najmłodszych. Codziennie w trakcie trwania ferii, w materiałach udostępnianych na FB, dodawane będą dwa elementy układanki, z których na koniec dzieci muszą odczytać całe hasło i przesłać w komentarzu odpowiedź - wyjaśnia dyrektor Marzena Kunicka.

 

W specjalnie dedykowanym konkursie zmierzyć się mogą także wokaliści, którzy mogą nadsyłać na adres MCK nagrania audio lub wideo własnych wykonań piosenek o dowolnej tematyce. Głównymi nagrodami dla laureatów konkursu będą profesjonalne nagrania w studiu Miejskiego Centrum Kultury.

 

- Od ponad 20 lat w styczniu Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” pod dyrekcją Leszka Kalkowskiego prezentowała się płońskiej publiczności w noworocznym koncercie kolęd, dlatego w tym roku nie może być inaczej. 23. Noworoczny Koncert Kolęd, tym razem w wersji on-line, odbędzie się 17 stycznia o godz. 15.30 - zachęca Marzena Kunicka.

 

Szczegółowy program kulturalnych ferii zimowych z płońskim MCK dostępny jest na stronie placówki oraz na jej profilu facebookowym.