Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mieszkańcy są zaopatrywani w wodę pitną - zapewnia wójt gminy Naruszewo

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy są zaopatrywani w wodę pitną - zapewnia wójt gminy Naruszewo fot. zdj. podglądowe

Blisko 2,5 tys. mieszkańców gminy Naruszewo z 16 miejscowości, m.in. Krysk, Wróblewo, Naruszewo, Drochowo, Strzembowo, czy Drochówka, zostało pozbawionych wody pitnej po tym jak w wodociągu publicznym w próbkach wody Sanepid odkrył bakterie z grupy E. coli. Woda jest niezdatna do spożycia. 

Jak zapewnia wójt gminy Naruszewo, Beata Pierścińska wczoraj po ogłoszeniu komunikatu przez Sanepid gmina rozpoczęła dystrybucję wody do tych miejscowości. 

- Rozdysponowaliśmy, co było dostępne w dniu wczorajszym, czyli 1500 baniek wody 5 litrowych, te bańki zostały z akcji prowadzonej przez Zakład Usług Wodnych w Mławie w gminie Załuski. Dzisiaj rano mieliśmy kolejną dostawę wody, zarówno w tych bańkach 5-litrowych, jak również przyjechał beczkowóz z mławskiego ZUW-u. Jest harmonogram rozwozu wody podany w poszczególnych miejscowościach na stronach internetowych gminy. Dystrybucja obdywa się też za pomocą sołtysów.

Jak zapewnia wójt trwają działania naprawcze. Natomiast komunikat Państwowego Inspektoratu Sanitarnego obowiązuje do odwołania. 

Harmonogram dostarczania wody dostępny jest na stronie Urzędu Gminy w Naruszewie oraz u sołtysów. Od jutra, czyli niedzieli 19 września, do odwołania będzie podstawiany beczkowóz z wodą w następujących lokalizacjach:

  • Świetlica w Naruszewie godzina 10.00-10.40
  • Świetlica w Radzyminie godzina 10.50-11.30
  • Sklep w Wichorowie godzina 11.40-12.10
  • Świetlica w Postróżu godzina 12.20-12.50
  • Przed Kościołem w Krysku godzina 13.00-13.30
  • Okolice skrzyżowania Rąbież - Drochówka godzina 13.40-14.10
  • Wróblewo Osiedle godzina - 14.20-15.00
 
Jak podaje Urząd Gminy w Naruszewie ze względów logistycznych godziny podstawienia beczkowozu mogą ulegać drobnym zmianom.