Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mieszkaniec powiatu płońskiego z cofniętym drogomierzem

Zdjęcie aktualności Mieszkaniec powiatu płońskiego z cofniętym drogomierzem Fot. Wikipedia

Policjanci z nowodworskiej komendy w tym tygodniu ujawnili na drogach dwa pojazdy, u których stan faktyczny liczników odbiegał od zapisów widniejących w systemie. Najpierw w poniedziałek 3 sierpnia ok. godz. 16:00 policjanci pomiechowskiego posterunku w Stanisławowie zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka z powiatu płońskiego.

- Kierował on volkswagenem, który miał cofnięty drogomierz. Wszystko wyszło na jaw podczas sprawdzenia w systemie. Okazało się, że stan faktyczny drogomierza jest niższy niż ten, który został odnotowany podczas ostatnich badań technicznych pojazdu. Sporządzono dokumentację procesową do dalszych czynności - tłumaczy st. asp. Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Podobna sytuacja miała też miejsce 4 sierpnia nad ranem. Policjanci z komisariatu policji w Czosnowie, w Aleksandrowie zatrzymali do kontroli drogowej 32- latka z Olsztynka. Po sprawdzeniu w systemie jego opla vectry okazało się, że wskazania drogomierza w pojeździe są niższe i odbiegają od zapisu w systemie. Ingerencja we wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.