Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mieszkaniec powiatu wyróżniony podczas przysięgi

Zdjęcie aktualności Mieszkaniec powiatu wyróżniony podczas przysięgi 5 MBOT

Ponad 40 żołnierzy ochotników 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ”, w minioną sobotę złożyło przysięgę wojskową. To już piąte a zarazem ostatnie zaprzysiężenie terytorialsów w tym roku

Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej - Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży honoru, o wyzwolenie z niewoli walczyć ze wszystkich sił” – słowa przysięgi wypowiadane przez żołnierzy Armii Krajowej, której Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują chlubne tradycje, podczas uroczystości przypomniał Dowódca 5 MBOT płk Mieczysław Gurgielewicz. Mówił, że przysięga wojskowa dla każdego żołnierza jest pięknym momentem, powodem do dumy ale przede wszystkim zobowiązaniem.

- Żeby nosić mundur, trzeba go kochać i szanować! Wy, swoją postawą zaświadczacie nie tylko o miłości, ale również o gotowości do podejmowania nawet najtrudniejszych zadań związanych z obronnością kraju – zwrócił się do przysięgających żołnierzy płk Gurgielewicz.

Wśród przysięgających znalazł się mieszkaniec powiatu płońskiego, szer. Mariusz Wilk, który podczas uroczystości został wyróżniony przez Dowódcę Brygady za osiągnięcie wysokich wyników podczas szkolenia podstawowego.

Zaprzysiężenie mazowieckich Terytorialsów odbyło się w warunkach ograniczeń sanitarnych bez zaproszonych gości. Rodziny i przyjaciele mogli śledzić przebieg uroczystości podczas transmisji online z przysięgi.