Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Mikołajkowe bieganie w tym roku wirtualnie

Zdjęcie aktualności Mikołajkowe bieganie w tym roku wirtualnie

 

Doroczne masowe biegi Mikołajów przenoszą się w przestrzeń wirtualną. Zarówno wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Płońscy Patrioci, jak i Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą będą polegały na indywidualnym pokonaniu wybranego dystansu, zarejestrowaniu aktywności i opublikowaniu na stronie wydarzenia.

 

Brak możliwości zorganizowania wspólnego spotkania wynika z obowiązujących ograniczeń epidemiologicznych, ale organizatorzy liczą na równie pokaźną listę uczestników.

 

- W tym roku byłaby to już V edycja naszego turnieju piłki siatkowej, ale w tym roku, ze względu na stan pandemiczny, organizujemy bieg. Można wziąć w nim udział w dowolnym miejscu, na dystansie od 1 do 10 km. Uczestniczyć może każdy, oprócz naszych uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Cel jest bardzo szczytny, ponieważ jak co roku środki zasilą szkolną Szlachetną Paczkę. W regulaminie podaliśmy konto rady rodziców i jeżeli uznacie, że chcielibyście wspomóc naszą akcję, to chcielibyśmy, żeby wpłaty właśnie tam trafiały. Następnie my robimy paczki dla potrzebujących. Są to zarówno uczniowie naszej szkoły, ale także inne osoby z naszego terenu - mówi Renata Kozakiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy pokonać dystans od 1 do 10 km z wybranym rekwizytem św. Mikołaja. Każdy pokonany kilometr to 2 zł dla potrzebujących. Następnie należy dokonać pomiaru pokonanego dystansu, a wynik przesłać w postaci zrzutu ekranu lub udostępnienia treningu z aplikacji. Podobnie wyglądać będzie Wirtualny Bieg Mikołajów organizowany przez stowarzyszenie Płońscy Patrioci.

 

- Będzie to forma wirtualna. Mamy całą niedzielę, aby odbyć bieg. Preferowane dystanse to 3, 5 i 10 km, ale każdy inny także będzie zaliczany. Nie przesadzajmy – wszystko z umiarem i zdrowym rozsądkiem tak, aby była to po prostu dobra zabawa. Trasę możemy pokonać biegiem, marszem, marszem Nordic Walking, ale także jazdą na rowerze czy rolkach. Możliwości pokonania trasy jest wiele, dlatego zachęcamy do zapisywania sięi udziału. Liczymy na kreatywność i fotki w strojach św. Mikołaja - zachęca Michał Bombała.

 

Szczegóły wraz z zapisami na stronie poszczególnych wydarzeń.